Home Exproprieri Invitatie
23 . 02 . 2018
Invitatie
Marţi, 16 Ianuarie 2018 20:25
   Asumându-ne obiectivele stabilite prin Strategia de Dezvoltare Locală a municipiului Fetesti propusă și aprobată de Consiliul Local - Modernizarea și dezvoltarea serviciilor de sănătate - Dotarea spitalului cu mobilier, aparatura și echipamente performante - va invitam joi, 18.01.2018, ora 11.00  la dezbaterea publica pentru proiectul cu titlul "Extinderea și dotarea cu echipamente medicale a ambulatoriului din structura Spitalului municipal Anghel Saligny Fetesti”, proiect propus spre finanțare POR 2014-2020 - Axa prioritară 8: Dezvoltarea infrastructurii sanitare și sociale.
   La dezbatere sunt invitați tot cei interesați, in mod special cadrele medicale.
   Evenimentul va avea loc la Spitalulul Municipal Anghel Saligny și va fi coordonat de primarul municipiului Fetesti, Dl Sorin Gafitoi, viceprimarul localității Dl Laurențiu Sonchereche și va avea ca invitat pe domnul secretar de stat  Dr. Dan Octavian Alexandrescu, Ministerul Sănătății.