23 . 09 . 2017
Inca 50 de coşuri stradale noi în Feteşti

50 de coşuri stradale noi vor fi instalate, în cel mai scurt timp, în trei zone din Feteşti. Străzile vizate sunt Siretului şi Călăraşi- incluzand si statiile de oprire ale transportului local, dar şi Parcul Central.
Prin această măsură, Primăria Feteşti arată că se preocupă de curăţenia municipiului.
“Acesta este doar începutul planurilor pe care le avem

în legătură cu înfrumuseţarea şi igienizarea municipiului. Vrem ca Feteştiul să arate ca un oraş modern. Ca acest lucru să se întâmple, este clar că trebuie să facem şi curăţenie. Atunci când am preluat mandatul de primar, starea Feteştiului era deplorabilă, din acest punct de vedere. În urma interesului arătat de noua conducere a Primăriei, încep să apară şi primele rezultate, de exemplu aceste 50 de noi coşuri”, a declarat Primarul Municipiului Feteşti, Gheorghe Catrinoiu.
 Cele 50 de coşuri stradale au fost furnizate de către societatea comercială URBAN, cea căreia i-au fost concesionate serviciile de curăţenie şi igienizare a Feteştiului.