Home
27 . 05 . 2017
Primarul Municipiului Fetesti, Gheorghe Catrinoiu
                                                                                                         
Primarul Municipiului FetestiDATA ŞI LOCUL NAŞTERII:
   22-01-1968, Fetesti, judet Ialomita;
SITUAŢIA FAMILIALĂ:
   Căsătorit, 1 copil
STUDII:
 
  - Universitatea Politehnica Bucuresti - Facultatea de Electrotehnică, Specializarea Electrotehnica, Ingineri, promoţia 1993      
   - Universitatea Spiru Haret - Facultatea de management financiar contabil, Specializarea MANAGEMENT, promotia  2008

PROFESIA:
   - inginer electrotehnist;

SPECIALIZĂRI ŞI PERFECŢIONĂRI:
  
- Universitatea Politehnica Timisoara – Specializarea Managementul Ciclului de Proiect – Promotia noiembrie 2009;
   - Academia de Politie “Alexandru Ioan Cuza” Colegiul National de Afaceri Interne – Specializarea Managementul Strategic al Afacerilor Interne – Promotia martie 2011;
   - Cerintele si imbunatatirea sistemului de management al calitatii conform SR EN ISO 9001: 2008, inclusiv notiuni de audit intern – 2010;
   - Managementul Resurselor Umane in Functia Publica – 2010;
   - Managementul Situatiilor de Urgenta – 2009;
   - Organizarea, coordonarea si functionarea serviciilor comunitare de utilitati publice.
       SERVICIUL DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE: infiintare, organizare, conducere si administrare. Implementarea sistemelor de reglementari, asigurarea conditiilor necesare satisfacerii utilizatorilor in conformitate cu reglementarile europene – 2009
   - Utilizarea microcalculatoarelor compatibile IBM.

ACTIVITATEA PROFESIONALĂ:
   - 18.08.1986 – 01.11.1993     - electrician IFTE;
   - 10.09.1986 – 09.09.1987     - stagiu militar;
   - 01.11.1993 – 01.10.1997     - inginer la Regionala CF Constanta;
   - 01.10.1997 – 01.10.1998     - sef district la Regionala CF Constanta;
   - 01.10.1998 – 01.07.2007     - sef centru – Regionala CF Constanta;
   - 01.07.2002 – 01.09.2004     - sef serviciu la Regionala CF Constanta;
   - 01.09.2004 – 18.10.2004     - sef centru Regionala CF Constanta;
   - 18.10.2004 – 01.11.2006     - sef divizie electrificare la SC Electrificare CFR SA Bucuresti;
   - 01.11.2006 – 01.12.2007     - sef sucursala la SC Electrificare CFR SA Bucuresti;
   - 01.12.2007 – 20.06.2008     - Director General Adjunct la SC Electrificare CFR SA Bucuresti;
     
REALIZĂRI PROFESIONALE:
  
- Exploatarea instalatiilor de electrificare pe sectiile Lehliu-Constanta-Constanta Port, Fetesti-Tandarei-Slobozia-Urziceni, Ciulnita-Calarasi, fara probleme majore ;
   - Implicare in procesul de reorganizare a activitatii de electrificare la nivelul regionalei Constanta- cu ocazia reorganizării si restructurarii activitatii CFR;
   - Managementul Sucursalei de Electrificare de la infiintarea noii societati;
   - Managementul Societatii Comerciale Electrificare CFR SA Bucuresti.

VECHIME TOTALĂ ÎN MUNCĂ:
  
24 ani;

ACTIVITATE POLITICA :
  
- 2002-2004       - membru al PNL-Org. Mun.Fetesti, jud. Ialomita ;
   - 2004-2005       - consilier local –Consiliul local mun.Fetesti ;
   - 2005-2007       - consilier judetean-Consiliul Judetean Ialomita ;
   - 2005-prezent   - presedintele Organizatiei municipale PNL Fetesti ;
   - 2008-prezent   - primar al Municipiului Fetesti
 
Romanian Bulgarian English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Organizare si Functionare
Directii si Departamente
Informare Publica
Informatii
Economie
Proiecte
Centru Media
by Xtin Computers