28 . 06 . 2017
Marea debarasare ajunge şi în Feteşti

Primăria Municipiului Feteşti se alătură edililor din marile oraşe şi demarează, sâmbătă, pe 4 octombrie, începând cu ora 8, programul „Marea debarasare”.
ActiuneAcţiunea îşi propune să vină în ajutorul feteştenilor care deţin deşeuri electrice şi electronice şi să le colecteze direct de la aceştia. „Tot ce trebuie să facă oamenii este să-şi scoată calculatoarele, televizoarele, frigiderele şi toate dispozitivele electrice şi electronice pe care nu le mai folosesc, în strada. Noi vom trece pe la ei şi le vom aduna”, declară primarul Municipiului Feteşti, Gheorghe Catrinoiu.

Preluarea deşeurilor se va efectua pe distanţa Gară- Buliga, strada Călăraşi, de o parte şi de alta a părţii carosabile. În cartierele Vlasca şi Colonişti, colectarea va fi efectuată pe străzile principale- strada. M. Sadoveanu şi străzile Ţăndărei, Bărăganului şi Prelungirea Bărăganului.

Telefoane de contact:
0243 364458  Directia de Administrare  a Domeniului Public
                    0243 364410  Primăria Municipiului Feteşti
                    0763751106   SC Urban  SA

INFORMAŢII

Ministerul Mediului şi Dezvoltării Durabile organizează, pe parcursul unui an calendaristic, în prima sâmbătă a fiecărei luni, la nivel naţional şi local, acţiunea de colectare a deşeurilor de echipamente electrice şi electronice, denumită „Marea Debarasare”. Ediţia a III-a a acestei acţiuni  va începe la data de 4 octombrie 2008.