29 . 05 . 2017
Anunt Campus Scolar Liceul Teoretic Carol I Fetesti
Vineri, 21 Noiembrie 2014 21:02
LANSAREA PROIECTULUI „CAMPUS ŞCOLAR LICEUL TEORETIC CAROL I FETEŞTI" COD SMIS 52979

Parteneriatul dintre Unitatea Administrativ Teritorială Municipiul Feteşti şi Liceul Teoretic Carol I Feteşti, reprezentat de UAT Municipiul Feteşti, anunţă lansarea proiectului „Compus Şcolar Liceul Teoretic Carol I Feteşti", COD SMIS 52979.
    Proiectul va fi implementat prin intermediul unei finanţări nerambursabile acordate prin Regio -Programul Operaţional Regional 2007 - 2013, Axa Prioritară 3 "îmbunătăţirea infrastructurii sociale", Domeniul Major de Intervenţie 3.4 "Reabilitarea, modernizarea, dezvoltarea şi echiparea infrastructurii educaţionale preuniversitare, universitare şi a infrastructurii pentru formare profesională continuă".
    Contractul de finanţare a fost încheiat cu Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, în calitate de Autoritate de Management pentru Programul Operaţional Regional 2007-2013 prin Agenţia pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, în calitate de Organism Intermediar pentru Programul Operaţional Regional 2007-2013.
    Obiectivul principal al proiectului este îmbunătăţirea infrastructurii sociale, respectiv dezvoltarea infrastructurii educaţionale preuniversitare din Municipiul Feteşti prin construirea unui campus şcolar în cadrul Liceului Teoretic Carol I Feteşti. Campusul va asigura spaţii de învăţământ, facilităţi de rezidenţă pentru elevi şi profesori, o cantină şi o sala de sport.
    Durata de implementare a proiectului este de 10 luni, începând cu 25.09.2014 până la 24.07.2015.
    Valoare totală a proiectului este de 27.736.610,46 lei, din care finanţarea nerambursabilă este de 25.806.076,07 lei.
    Pentru detalii suplimentare: UAT Municipiul Feteşti, cu sediul în Municipiul Feteşti, Str. Călăraşi nr. 595, Bloc CF3, sc. A, et. II-IV, judeţul Ialomiţa, Tel.: 0243/364410, Fax: 0243/361206, e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .
    Persoana de contact: Manager de Proiect Felicia Borduşanu.
    „Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României."