24 . 10 . 2017
Anunt Reabilitare Acoperis Liceul Teoretic Carol I Fetesti
Vineri, 21 Noiembrie 2014 21:00
LANSAREA PROIECTULUI REABILITARE ACOPERIŞ CLĂDIRE LICEUL TEORETIC CAROL I COD SMIS 54108

Parteneriatul dintre Unitatea Administrativ Teritorială Municipiul Feteşti şi Liceul Teoretic Carol I Feteşti, reprezentat de UAT Municipiul Feteşti, anunţă lansarea proiectului „Reabilitare acoperiş clădire Liceul Teoretic Carol I", COD SMIS 54108.
    Proiectul va fi implementat prin intermediul unei finanţări nerambursabile acordate prin Regio -Programul Operaţional Regional 2007 - 2013, Axa Prioritară 3 „îmbunătăţirea infrastructurii sociale", Domeniul Major de Intervenţie 3.4 „Reabilitarea, modernizarea, dezvoltarea şi echiparea infrastructurii educaţionale preuniversitare, universitare şi a infrastructurii pentru formare profesională continuă".
    Contractul de finanţare a fost încheiat cu Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, în calitate de Autoritate de Management pentru Programul Operaţional Regional 2007-2013 prin Agenţia pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, în calitate de Organism Intermediar pentru Programul Operaţional Regional 2007-2013.
    Obiectivul principal al proiectului este îmbunătăţirea infrastructurii sociale, respectiv dezvoltarea infrastructurii educaţionale preuniversitare din Municipiul Feteşti prin reabilitarea acoperişului clădirii Liceului Teoretic Carol I Feteşti.
    Durata de implementare a proiectului este de 13 luni, începând cu 25.09.2014 până la 24.10.2015. Valoare totală a proiectului este de 614.656,76 lei, din care finanţarea nerambursabilă este de 556.565,76 lei.
    Pentru detalii suplimentare: UAT Municipiul Feteşti, cu sediul în Municipiul Feteşti, Str. Călăraşi nr. 595, Bloc CF3, sc. A, et. II-IV, judeţul Ialomiţa, Tel.: 0243/364410, Fax: 0243/361206, e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza
    Persoana de contact: Manager de Proiect Felicia Borduşanu.
    „Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României."